Zklaster na konferencji „Efektywność energetyczna, a jakość powietrza – perspektywy dla Dolnego Śląska”.

HomeKlastry energiiOZE

Zklaster na konferencji „Efektywność energetyczna, a jakość powietrza – perspektywy dla Dolnego Śląska”.

my-portfolio

Ponad 100 osób, przedstawiciele rządu, samorządu, instytucji, liderzy należący do grona ekspertów w dziedzinach związanych z ochroną klimatu spotka się na dwudniowej konferencji w Piechowicach pn. „Efektywność energetyczna a jakość powietrza – perspektywy dla Dolnego Śląska”.

Strategia dla Turowa – partnerstwo przede wszystkim
Forum Ekonomiczne: Gryszczuk vs. Kowalski
Ruszył cykl bezpłatnych webinarów organizowanych przez KIKE dla samorządowców. Najbliższy termin już 15 października

Ponad 100 osób, przedstawiciele rządu, samorządu, instytucji, liderzy należący do grona ekspertów w dziedzinach związanych z ochroną klimatu spotka się na dwudniowej konferencji w Piechowicach pn. „Efektywność energetyczna a jakość powietrza – perspektywy dla Dolnego Śląska”. W wydarzeniu udział wzięli też przedstawiciele Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej.

W trakcie dwóch dni prelekcji i wystąpień poruszone były kluczowe zagadnienia, stanowiące istotę podejmowanych działań w zakresie ograniczanie szkodliwych emisji z budynków mieszkalnych w Polsce i szerzej na Dolnym Śląsku, m.in.: OZE jako inwestycje przyszłości, transformacja energetyczna w Polsce, aktualny stan jakości powietrza województwa dolnośląskiego i 3 lat programu „Czyste Powietrze” na Dolnym Śląsku. Obecny na spotkaniu wiceminister Ministerstwa Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska mówił między innymi o projektach strategicznych związanych z poprawą jakości powietrza, ale także rozwojem OZE w klastrach energii jako instytucji niezwykle istotnych na rynku energii.

Warto przypomnieć że Zklaster prowadzi 4 punkty „Czyste powietrze” dla gmin: Zgorzelec, Zawidów, Sulików i Leśna które cieszą się niesłabnącą popularnością.

Konferencja została organizowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i odbywała się 21-22 października w Piechowicach.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0