Agnieszka Spirydowicz finalistką prestiżowej nagrody Woman in Energy Award 2023!

HomeOZEKlastry energii

Agnieszka Spirydowicz finalistką prestiżowej nagrody Woman in Energy Award 2023!

my-portfolio

W kategorii Woman in Energy do finału przeszły trzy kandydatki, w tym reprezentująca Polskę prezes Zklastra Agnieszka Spirydowicz. Spirydowicz to ekspert w dostarczaniu energii słonecznej, wiatrowej i wodorowej do zdominowanego przez węgiel regionu Polski.

Konferencja dla Klastrów Energii w Dusznikach-Zdroju – podsumowanie
Agnieszka Spirydowicz wśród najwybitniejszych kobiet polskiej energetyki
W Zgorzelcu odbędzie się I Międzynarodowe Forum Wodorowe

Prezes zgorzeleckiego Zklastra oraz członek rady programowej Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE, Agnieszka Spirydowicz, została finalistką prestiżowej nagrody Woman in Energy Award!

The European Sustainable Energy (EUSEW) – czyli Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii, to największe coroczne wydarzenie poświęcone odnawialnym źródłom energii i efektywnemu wykorzystaniu energii w Europie. EUSEW jest organizowany przez Europejską Agencję Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA) w ścisłej współpracy z Dyrekcją Generalną ds. Energii. W tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii odbędzie się w formacie hybrydowym w dniach 20-22 czerwca. To właśnie wtedy przyznane zostaną wyróżnienia w trzech kategoriach:

– Innovation

– Local Energy Action

– Woman in Energy

W tej ostatniej kategorii, o czym z dumą informujemy, do finału przeszły trzy kandydatki, w tym reprezentująca Polskę prezes Zklastra Agnieszka Spirydowicz. Spirydowicz to ekspert w dostarczaniu energii słonecznej, wiatrowej i wodorowej do zdominowanego przez węgiel regionu Polski.

Agnieszka Spirydowicz, jedyna kobieta w Radzie Doradczej Krajowej Izby Klastrów Energetycznych, łączy wiedzę społeczną i techniczną, aby wprowadzać zmiany w tradycyjnie męskim sektorze energetycznym.

Tworzymy tyle zielonej energii, ile możemy. Moim celem jest dawanie przykładu najlepszej transgranicznej społeczności energetycznej w Europie i powielanie jej w innych regionach UE – mówi Agnieszka Spirydowicz.

Jako prezes zgorzeleckiego Zklastra od 2021 roku, Agnieszka łączy swoje doświadczenie techniczne z wielopoziomowymi modelami współpracy rządowej, aby inicjować innowacyjne i zrównoważone projekty energetyczne w regionie Turowa i poza nim.

Jesteśmy w trójgranicznym regionie z Czechami, Polską i Niemcami. Ponieważ wszystkie trzy kraje mają elektrownie węglowe i kopalnie węgla, mamy podobne problemy związane z transformacją energetyczną – wyjaśnia prezes Zklastra – Aby temu zaradzić, Zklaster opracował ekosystem oparty na energii słonecznej i wiatrowej z wykorzystaniem wodoru i angażuje interesariuszy w regionie transgranicznym.

Nagroda EUSEW Woman in Energy Award jest przyznawana kobietom, które prowadzą działania przyśpieszające przejście na czystą energię w Europie. Szczególną uwagę zwraca się na wysiłki na rzecz realizacji tego programu, przy uwzględnieniu aspektu płci oraz wspieraniu równości i równych szans w sektorze energetycznym.

Głosować na Agnieszkę Spirydowicz można pod tym adresem:
https://interactive.eusew.eu/awards/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0