Do Krajowej Izby Klastrów Energii dołączyła grupa kapitałowa ESV

HomeOZEKlastry energii

Do Krajowej Izby Klastrów Energii dołączyła grupa kapitałowa ESV

my-portfolio

Grupa kapitałowa ESV prowadzi działalność w sektorze energetycznym od ponad 25 lat. Należymy do grupy największych niezależnych dystrybutorów energii (OSD) na terenie Polski. - Sławomir Nowicki, prezes ESV S.A.

Europejscy eksperci i dziennikarze doceniają ekokonwersję Innovation AG
Zklaster na pierwszej edycji Europejskiego Forum Przyszłości
Strategia Energetyczna Dolnego Śląska – kierunki wsparcia sektora energetycznego

Do Krajowej Izby Klastrów Energii dołączyła grupa kapitałowa ESV. To okazja, żeby wszystkim przedstawić tę prężnie działającą firmę, ale czy rzeczywiście jest taka konieczność? Pytamy Sławomira Nowickiego – prezesa ESV S.A.

Sławomir Nowicki: ESV posiada strukturę rozproszoną w całej Polsce i myślę, że w tych miejscach gdzie jesteśmy już od wielu lat nie ma potrzeby nas przedstawiać. Z chęcią jednak przybliżę naszą firmę tym, którzy o nas do tej pory nie słyszeli.

Grupa kapitałowa ESV prowadzi działalność w sektorze energetycznym od ponad 25 lat. Należymy do grupy największych niezależnych dystrybutorów energii (OSD) na terenie Polski.

Zajmujemy się dystrybucją energii elektrycznej oraz gazu i ciepła. Z dystrybucją łączy się oczywiście sprzedaż energii, ale nie tylko. ESV zajmuje się także wytwarzaniem energii elektrycznej z wykorzystaniem wysokosprawnych agregatów kogeneracyjnych oraz paneli PV. Do tego warto jeszcze wspomnieć o usługach serwisowych, utrzymaniu ruchu i doradztwie energetycznym ukierunkowanym na optymalizuję kosztów. Prowadzimy także projekty typu Smart City wsparte nowymi technologiami. Tworzone przez nas klastry energii mają właśnie ten aspekt na uwadze. Chcemy tworzyć obszary atrakcyjne pod względem kosztów energii i technologii, bo na tym skorzystają wszyscy – zarówno gminy, które łatwiej pozyskają inwestorów jak i klienci, którzy zdobędą przewagę konkurencyjną obniżając swoje koszty energetyczne. Wydaje się to szczególnie ważne w obecnym czasie.

Podsumowując, ESV posiada kompleksową ofertę energetyczną na rynku B2B.

Dlaczego ESV zdecydowało się dołączyć do KIKE?

Tak jak wspomniałem na wstępie, ESV ma strukturę rozproszoną. Posiadamy sieci energetyczne w kilkudziesięciu miejscach rozsianych po całym kraju. Taka „wyspowa” struktura tworzy doskonałe podstawy do tworzenia klastrów. Jeśli dodać, że zasilamy duże obszary przemysłowe, centra handlowo-biznesowe oraz instytucje państwowe – szkoły, urzędy, zakłady komunalne, to wydaje się to najlepszą platformą do budowania klastrów energetycznych. Obecnie jesteśmy w trakcie tworzenia czterech klastrów wzorcowych. W dalszej perspektywie rysuje się wizja wszystkich naszych „wysp” energetycznych działająca jako klastry energii. Transformacja energetyczna staje się faktem, a zmiany ustawodawcze mam nadzieję wesprą i przyspieszą ten proces.

W tym kontekście członkostwo ESV w Krajowej Izbie Klastrów Energii wydaje się oczywiste. Wysoko cenimy doświadczenie i innowacyjność ekspertów działających w ramach Izby. Jestem również przekonany, że nasze doświadczenie przyniesie korzyść innym.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0