Edukacja energetyczna od najmłodszych lat – warsztaty dla uczniów klas 5-7 w Zgorzelcu

HomeOZEEksperci

Edukacja energetyczna od najmłodszych lat – warsztaty dla uczniów klas 5-7 w Zgorzelcu

my-portfolio

Edukacja prowadzona od najmłodszych lat procentuje zmianą nawyków w przyszłości, a tym samym daje szansę na ograniczenie negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. Wszyscy potrzebujmy powietrza, aby żyć, zdrowo się rozwijać, realizować swoje pasje.

Kucharska: Klastry energii – moda czy realne rozwiązanie dla Polski?
Krajowa Izba Klastrów Energii wspiera transformację górnictwa węgla kamiennego w kierunku magazynów energii
Fundusze europejskie popłyną na Dolny Śląsk

W dniach 4.01.2023r. i 11.01.2023r. Stowarzyszenie Rozwoju Innowacyjności Energetycznej, czyli koordynator zgorzeleckiego Zklastra, gościło w Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu. W ramach realizowanego projektu „Zielono mi – alternatywne źródła energii i zagospodarowanie terenów zdegradowanych przyszłością młodego pokolenia” odbyły się warsztaty dla uczniów klas 5-7.

Jak napisali organizatorzy akcji:

Razem zadbamy o naszą przyszłość! Zmiany klimatu są jednym z najpoważniejszych zagrożeń XXI wieku. Postępujący globalny wzrost średniej temperatury, jego skutki dla środowiska i gospodarki, a także ciążąca na ludzkości odpowiedzialność za tempo i charakter zmian klimatu wymagają podjęcia kompleksowych działań – zarówno edukacyjnych, jak i zmniejszających wpływ człowieka na klimat i służących przystosowaniu się do zachodzących zmian. Edukacja prowadzona od najmłodszych lat procentuje zmianą nawyków w przyszłości, a tym samym daje szansę na ograniczenie negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. Wszyscy potrzebujmy powietrza, aby żyć, zdrowo się rozwijać, realizować swoje pasje.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0