Elektryczny van ze Zgorzelca wyjechał na drogę

HomeOZEKlastry energii

Elektryczny van ze Zgorzelca wyjechał na drogę

my-portfolio

Pojazd charakteryzuje się między innymi 300 km zasięgiem przy pełnym załadunku i silnikiem, który o mocy 160 kWh pozwala na osiągnięcie prędkości 140 km/h. Do tego świetnie zaprojektowana bateria zapewnia bardzo wiele cykli ładowania.

Powstanie pierwszy w regionie Klaster Energii Powiatu Radomskiego
Przepisy dla klastrów energii coraz bliżej
Powstał Klaster Energetyczny Nowa Dęba

Już jako gotowy, funkcjonalny samochód dostawczy, elektryczny eVan stworzony przez zgorzelecką firmę Innovation AG był testowany przez Wysokie Napięcie.

Niedawno informowaliśmy o stworzeniu specjalnej platformy EAGEL, która pozwala na projektowanie w sposób modułowy różnych konfiguracji samochodów elektrycznych. Teraz możemy zobaczyć efekt wynalazku Innovation AG – elektryczny samochód dostawczy. Zarejestrowany i dopuszczony do ruchu.

Pojazd charakteryzuje się między innymi 300 km zasięgiem przy pełnym załadunku i silnikiem, który o mocy 160 kWh pozwala na osiągnięcie prędkości 140 km/h. Do tego świetnie zaprojektowana bateria zapewnia bardzo wiele cykli ładowania. Pojazd testowany był ostatnio przez opiniotwórczy portal o tematyce energetycznej – Wysokie Napięcie. Poniżej film z prezentacji.

 


Konstrukcja pojazdu i jego parametry sprawiają, że jego produkcją zainteresowani są inwestorzy z Azji i Bliskiego Wchodu. Trwają rozmowy na ten temat.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0