Elektryczny van ze Zgorzelca wyjechał na drogę

HomeOZEKlastry energii

Elektryczny van ze Zgorzelca wyjechał na drogę

my-portfolio

Pojazd charakteryzuje się między innymi 300 km zasięgiem przy pełnym załadunku i silnikiem, który o mocy 160 kWh pozwala na osiągnięcie prędkości 140 km/h. Do tego świetnie zaprojektowana bateria zapewnia bardzo wiele cykli ładowania.

Innovation AG członkiem Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności
Strategia Energetyczna Dolnego Śląska – kierunki wsparcia sektora energetycznego
Silna reprezentacja klastrów energii na konferencji w Zgorzelcu

Już jako gotowy, funkcjonalny samochód dostawczy, elektryczny eVan stworzony przez zgorzelecką firmę Innovation AG był testowany przez Wysokie Napięcie.

Niedawno informowaliśmy o stworzeniu specjalnej platformy EAGEL, która pozwala na projektowanie w sposób modułowy różnych konfiguracji samochodów elektrycznych. Teraz możemy zobaczyć efekt wynalazku Innovation AG – elektryczny samochód dostawczy. Zarejestrowany i dopuszczony do ruchu.

Pojazd charakteryzuje się między innymi 300 km zasięgiem przy pełnym załadunku i silnikiem, który o mocy 160 kWh pozwala na osiągnięcie prędkości 140 km/h. Do tego świetnie zaprojektowana bateria zapewnia bardzo wiele cykli ładowania. Pojazd testowany był ostatnio przez opiniotwórczy portal o tematyce energetycznej – Wysokie Napięcie. Poniżej film z prezentacji.

 


Konstrukcja pojazdu i jego parametry sprawiają, że jego produkcją zainteresowani są inwestorzy z Azji i Bliskiego Wchodu. Trwają rozmowy na ten temat.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0