KIKE na X Konferencji „Przyłączanie i współpraca OZE z systemem elektroenergetycznym”

HomeOZEKlastry energii

KIKE na X Konferencji „Przyłączanie i współpraca OZE z systemem elektroenergetycznym”

my-portfolio

Konferencja „Przyłączanie i współpraca OZE z systemem elektroenergetycznym” - jest to dla nas kolejna platforma, obok spotkań w Urzędzie Regulacji Energetyki, do dialogu ze spółkami państwowymi. Świadomość wyzwań po ich stronie wydaje się coraz większa. Są szanse na wypracowanie wspólnych rozwiązań - komentował obecny na konferencji prezes Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE, Albert Gryszczuk.

II Polsko-Niemieckie Forum Transformacji Energetycznej w Berlinie z udziałem przedstawicieli Zklastra
Zmiany w Krajowej Izbie Klastrów Energii i OZE
OZE vs. OSD – czyli jak przyłączyć więcej źródeł odnawialnych?

Dziś, 21 maja w Warszawie rozpoczęła się X Konferencja „Przyłączanie i współpraca OZE z systemem elektroenergetycznym”. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Na tym wydarzeniu środowisko klastrów energii reprezentowała Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.

X Konferencja „Przyłączanie i współpraca OZE z systemem elektroenergetycznym” – wydarzenie kierowane jest do przedstawicieli ministerstw, operatorów sieci dystrybucyjnych i przesyłowych, wytwórców OZE, sprzedawców energii, instytucji naukowych i badawczych.

Celem wydarzenia jest dyskusja i wymiana poglądów dotyczących wprowadzonych ostatnio oraz planowanych do wprowadzenia zmian prawnych w zakresie przyłączenia i współpracy z siecią elektroenergetyczną OZE, omówienie aktualnej sytuacji w zakresie przyłączenia OZE w Polsce, pojawiających się problemów technicznych, organizacyjnych i prawnych oraz możliwości ich rozwiązywania, ze szczególnym uwzględnieniem mikroinstalacji.

Konferencja „Przyłączanie i współpraca OZE z systemem elektroenergetycznym” – jest to dla nas kolejna platforma, obok spotkań w Urzędzie Regulacji Energetyki, do dialogu ze spółkami państwowymi. Świadomość wyzwań po ich stronie wydaje się coraz większa. Są szanse na wypracowanie wspólnych rozwiązań – komentował obecny na konferencji prezes Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE, Albert Gryszczuk.

W pierwszym panelu dyskusyjnym wystąpił prof. Waldemar Kamrat, członek Rady Programowej KIKE.