Krajowa Izba Klastrów Energii obecna na warsztatach organizowanych przez Bank Światowy

HomeOZEKlastry energii

Krajowa Izba Klastrów Energii obecna na warsztatach organizowanych przez Bank Światowy

my-portfolio

Nie zabrakło reprezentantów Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE, którzy także mieli swoje wystąpienia. Szczególnie interesujące były prelekcje członków Rady Programowej KIKE: Mariusza Bednarskiego i Grzegorza Wiśniewskiego.

Andrzej Węgrzyn poprowadzi transformację energetyczną Dolnego Śląska
Zgorzelecki Zklaster reprezentował Polskę na konferencji w Macedonii Północnej
Rząd planuje budowę nowych elektrowni szczytowo-pompowych. Turów wpisuje się idealnie!

W Warszawie, w Centrum Konferencyjnym ADN w Browarach Warszawskich, odbyły się dziś warsztaty Banku Światowego dotyczące procesu zastępowania technologii węglowych technologiami OZE. Wśród licznych, znamienitych gości nie zabrakło reprezentantów Krajowej Izby Klastrów Enegii i OZE, którzy mieli swoje prelekcje.

Warsztaty zorganizowane przez Bank Światowy, jak pisaliśmy we wstępie, dotyczyły procesu zastępowania technologii węglowych technologiami odnawialnych źródeł energii. Podczas wydarzenia mogliśmy usłyszeć prelekcje reprezentantów World Banku, jak choćby w wykonaniu Wolfharta Pohla, głównego Specjalistę Banku Światowego ds. Środowiska i Nauk o Ziemi czy też Jonathana Waltersa, Konsultanta Banku Światowego. Nie zabrakło też licznych, znamienitych gości z Polski. Uczestnicy warsztatów mogli usłyszeć występiania Andrzeja Kaźmierskiego, dyrektora w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Barbarę Adamską, prezes Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii, Krzysztof Kochanowski, wiceprezesa Stowarzyszenia Magazynowania Energii i Elektromobilności czy też Stanisław Tokarskiego i Alicję Krzemień z Głównego Instytutu Górnictwa.

Nie zabrakło reprezentantów Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE, którzy także mieli swoje wystąpienia. Szczególnie interesujące były prelekcje członków Rady Programowej KIKE:

Mariusza Bednarskiego „Potencjał rozwoju OZE oraz rola magazynowania energii i rozwoju sieci przesyłowych – perspektywa sektora prywatnego” i Grzegorza Wiśniewskiego „Magazyny ciepła – kluczowe narzędzie do zielonej transformacji polskiej energetyki i ciepłownictwa”.

Z tego miejsca wypada cieszyć się, że tego typu wydarzenia, o charakterze międzynarodowym, coraz częściej odbywają się w Polsce, czyli kraju, w którym idea szeroko rozumianej energii rozproszonej jest naprawdę popularna.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0