Powstał Wieluński Klaster Energii, który poprowadzi projekty wodorowe i magazynowania energii

HomeKlastry energii

Powstał Wieluński Klaster Energii, który poprowadzi projekty wodorowe i magazynowania energii

my-portfolio

Pierwszego lipca 2020 roku został powołany Wieluński Klaster Energii, który ma efektywnie wykorzystywać lokalne zasoby energetyczne w miejscowości Wieluń. Celem przedsięwzięcia jest opracowanie m.in projektów wodorowych i magazynowania energii.

„Klastry energii. Regulacje, teoria i praktyka” (bezpłatny e-book)
Pierwsze w UE porozumienie między rządem i firmami dotyczące fotowoltaiki
DISE: Klastry są motorem napędowym transformacji energetycznej w regionach (RELACJA)

biznesalert.pl

1.07.2020

Klaster chce wykorzystać miejscowe zasoby energetyczne służące do produkcji energii elektrycznej i cieplnej w oparciu o Odnawialne Źródła Energii (OZE). Dodatkowo ma przygotowywać projekty wodorowe i magazynowania energii.

W spotkaniu uczestniczyli wiceminister klimatu i pełnomocnik OZE Ireneusz Zyska, burmistrz Wielunia Paweł Okrasa oraz przedstawiciele Instytutu Jagiellońskiego.

– Stabilny i zrównoważony rozwój odnawialnych źródeł energii to jeden z priorytetów obecnych władz Rzeczypospolitej Polskiej – Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, rządu premiera Mateusza Morawieckiego, a także ministerstwa klimatu. Przygotowujemy strategię wodorową, która ma odpowiadać na wyzwania technologiczne zielonej zmiany, której jesteśmy świadkami. Dlatego dzisiejsze powołanie Wieluńskiego Klastra Energii to dobra okazja, żeby porozmawiać o wodorze i jego wykorzystaniu w lokalnych społecznościach – powiedział wicepremier Zyska.

więcej: https://biznesalert.pl/wielunski-klaster-energii-projekty-wodor-magazynowanie-energii-zasoby-lokalne-oze-energetyka/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0