Prezes Krajowej Izby Klastrów Energii Albert Gryszczuk uhonorowany Pierścieniem Niepodległości!

HomeOZEKlastry energii

Prezes Krajowej Izby Klastrów Energii Albert Gryszczuk uhonorowany Pierścieniem Niepodległości!

my-portfolio

Dnia 9 listopada, podczas Wieczornicy Patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpiecze

Smart city coraz bliżej
Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE i zrzeszone w niej spółki sygnatariuszami Karty Efektywnej Transformacji
Europejscy eksperci i dziennikarze doceniają ekokonwersję Innovation AG

Dnia 9 listopada, podczas Wieczornicy Patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, idea klastrów energii i szeroko rozumianej energii rozproszonej została doceniona w wyjątkowy sposób. Prezes Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE, Albert Gryszczuk, został uhonorowany Pierścieniem Niepodległości za pracę na rzecz bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. To wyróżnienie we wcześniejszych latach trafiało w ręce najznamienitszych postaci polskiej polityki, samorządów i środowiska naukowego.

Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego to organizacja współpracująca z najważniejszymi instytucjami w Polsce (np. ABW, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Kancelaria Premiera, MON, MSW, MSZ, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Sejm czy Senat) ale też zagranicą (NATO, UE, ONZ, CIA, FBI). Co roku, w czasie Wieczornicy Patriotycznej, która organizowana jest tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości, SWBN nagradza najwybitniejsze postaci polskiej polityki, samorządów i środowiska naukowego Pierścieniem Niepodległości. We wcześniejszych latach zaszczyt ten spotkał m.in. Premiera Jerzego Buzka, Janusza Piechocińskiego, Annę Marię Anders, Jana Olbrychta, dra Andrzeja Arendarskiego czy też dra Andrzeja Malinowskiego.


W tym roku, w czasie Wieczornicy Patriotycznej uprzedzającej obchody 104. Święta Niepodległości, wyróżnienie to trafiło do środowiska od lat wspierającego ideę odnawialnych źródeł energii. Podczas uroczystej gali, która odbywała się w Muzeum Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego, Tadeusz Koczkowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia, uhonorował Pierścieniem Niepodległości Prezesa Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE, Alberta Gryszczuka.

Bardzo dziękuję za wyróżnianie ze strony kapituły Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego . To wielki honor dla mnie, jak i całego środowiska energetyki rozporoszonej i OZE. Zdaję sobie sprawę, że w dobie kryzysu energetycznego, związanego z agresją Rosji na Ukrainę, ważna stała się dywersyfikacja dostaw i źródeł energii. Podkreślić należy, że bezpieczeństwo energetyczne można osiągnąć głównie stawiają na energetykę rozproszoną. Dlatego tak ważny stał się rozwój klastrów energii, co zostało zauważone i docenione przez kapitułę SWBNskomentował prezes KIKE i OZE, Albert Gryszczuk.


Głównym celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie wartości patriotycznych nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego i identyfikowania się z bezpieczeństwem narodowym, do tego wspieranie postaw i działań obywatelskich mających na celu wzmacnianie bezpieczeństwa narodowego. SWBN kładzie zwłaszcza duży nacisk na prowadzenie działalności na rzecz aktywnego wspierania działań związanych z transformacją systemu bezpieczeństwa narodowego.

Dlatego w obecnych czasach zaskoczeniem nie jest to, że jednym z głównych aspektów bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju staje się energetyka. Nagrodzenie jednego z głównych, polskich inicjatorów budowy i rozwoju klastrów energii i OZE, jest tylko na to dowodem.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0