Reprezentanci klastrów energii obecni na konferencji 365 Timing Economic Congress

HomeOZEKlastry energii

Reprezentanci klastrów energii obecni na konferencji 365 Timing Economic Congress

my-portfolio

Optymalny dobór kompetencji członków organizacji i świetne zarządzanie nią przez takich liderów jak Albert Gryszczuk i Agnieszka Spirydowicz, pozwoliło osiągnąć ZKlastrowi pozycję lidera transformacji energetycznej, nie tylko w powiecie zgorzeleckim, ale też w całym województwie dolnośląskim” - powiedział Andrzej Węgrzyn, członek Rady Programowej Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE.

Przełomowa technologia ZKlaster Dystrybucja, kompensacji mocy biernej, pozwoli znacząco obniżyć koszty dystrybucji energii.
Rusza cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów poświęconych klastrom energii i społecznościom energetycznym
Gryszczuk: OZE są ekonomicznie uzasadnione, tylko w regionie Turoszowa 60 mld zł oszczędności przez 20 lat

Wczoraj, 17 maja, we Wrocławiu odbył się 365 Timing Economic Congress. W programie kongresu zostały uwzględnione tematy bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej, transformacji energetycznej, odnawialnych źródeł energii, nowoczesnego transportu, czy też finalizacji procesów zielonych inwestycji, przedsiębiorczości ekonomicznej i społecznej proekologicznej, w tym start-upów. Na tym wydarzeniu obecny był też Andrzej Węgrzyn, członek Rady Programowej Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE, który reprezentował także Zklaster.

Konferencja 365 Timing Economic Congress to organizowane wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Dolnośląski Fundusz Rozwoju, w ramach partnerstwa strategicznego z Województwem Dolnośląskim, spotkanie przedstawicieli środowisk w trójkącie samorządy-przedsiębiorstwa-nauka w ramach obchodów 75-lecia UEW.

„Bezpieczeństwo energetyczne a zielona gospodarka. Technologia i innowacje jako kluczowe czynniki rozwoju oparte na wiedzy” to hasło przewodnie tegorocznego, jubileuszowego kongresu. Agresja Rosji na Ukranię na wschodzie ukazały istotność obszaru, jakim jest bezpieczeństwo energetyczne i potrzebę wzmożonych działań w zakresie dążenia do rozwoju zielonej gospodarki.

Jednym z ważniejszych wydarzeń, podczas 365 Timing Economic Congress, był panel ekspercki poświęcony kompetencjom przyszłości.

W pracy zespołowej, obok twardych umiejętności jak modelowanie, symulacje, programowanie, analiza, potrzebne są także miękkie kompetencje jak kreatywność, wyzwalanie energii, pilnowanie harmonogramu, rozwiązywanie konfliktów, ale przede wszystkim w każdym zespole musi pojawić się lider z mentalnym nastawieniem na osiągnięcie sukcesu. Idealny mind set reprezentuje obecnie Iga Świątek, która na pytanie, czy jest gotowa do następnego turnieju, odpowiedziała, że urodziła się by wygrywać („I was born to win”). Nie ukrywam, że tak właśnie tworzony jest zespół Klastra Zgorzeleckiego, którego rozwój mam okazję obserwować z bliska. Optymalny dobór kompetencji członków organizacji i świetne zarządzanie nią przez takich liderów jak Albert Gryszczuk i Agnieszka Spirydowicz, pozwoliło osiągnąć ZKlastrowi pozycję lidera transformacji energetycznej, nie tylko w powiecie zgorzeleckim, ale też w całym województwie dolnośląskim” – powiedział Andrzej Węgrzyn, członek Rady Programowej Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE.

Wczorajsza konferencja odbyła się w formule hybrydowej w siedzibie Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości inQUBE przy wsparciu Think Tanku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Partnerem kongresu był Dolnośląski Fundusz Rozwoju.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0