V edycja Forum Wizja Rozwoju – 2. dzień

HomeOZEKlastry energii

V edycja Forum Wizja Rozwoju – 2. dzień

my-portfolio

Za efektywnością farm, czy to wiatrowych, czy słonecznych, ściśle związany jest temat magazynowania nadmiaru energii, co na dzień dzisiejszy jest największym problemem związanym z tego typu instalacjami.

Wpływ fotowoltaiki na rozwój gospodarczy Polski
„Wspólna przyszłość regionów górniczych położonych w trójstyku granic Polski, Czech i Niemiec. Gospodarka, Społeczeństwo, Środowisko” – podsumowanie debaty
II Polsko-Niemieckie Forum Transformacji Energetycznej w Berlinie z udziałem przedstawicieli Zklastra

 

Dzisiaj kolejny, bo już drugi dzień odbywającej się w Gdyni V edycji Forum Wizja Energii. I tym razem nie zabraknie przedstawicieli klastrów energii. Podczas panelu „Zielona energia, pierwszy krok do zielonych paliw. Czy energię można efektywnie magazynować?” Krajową Izbę Klastrów Energii i OZE reprezentował będzie Mariusz Bednarski.

Zielona energia jest obecnie wytwarzana z odnawialnych źródeł energii, takich jak woda, biomasa, słońce lub wiatr. Eksperci zmierzą się głownie z dwoma ostatnimi źródłami, jak słońce oraz wiatr, w aspekcie fotowoltaiki, czyli instalacji paneli fotowoltaicznych na farmach słonecznych oraz budynkach mieszkalnych. Dotyczy to zarówno użytku do produkcji zielonej energii przekazywanej do sieci energetycznej, jak i do użytku domowego. Drugim sposobem pozyskiwania zielonej energii, a zarazem będącym na czasie są farmy wiatrowe, występujące zarówno na lądzie jak i na morzach. Aktualnie energetyka morska to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów branży na świecie. W porównaniu z innymi źródłami energii wiatrowej, morskie farmy wiatrowe wskazują na większą efektywność pracy turbin, co związane jest z większą stabilnością, jak i siłą wiatru wiejącą na otwartej, większej morskiej przestrzeni. Za efektywnością farm, czy to wiatrowych, czy słonecznych, ściśle związany jest temat magazynowania nadmiaru energii, co na dzień dzisiejszy jest największym problemem związanym z tego typu instalacjami.

link

Moderator:

Paweł Trojanowski – Ekspert branżowy Klastra Technologii Wodorowych w organizacji European Clean Hydrogen Alliance, Business Development Manager Sescom S.A.

Prelegenci:

Mariusz Bednarski – Prezes Zarządu Vast Energy Sp. z o.o., Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE

Adam Cenian – Kierownik Zakładu Fizycznych Aspektów Ekoenergii, Profesor w Instytucie Maszyn Przepływowych, Polska Akademia Nauk

Arkadiusz Marat – Prezes Zarządu Elmech-ASE Sp. z o.o.

Piotr Meler – Prezes Zarządu Energa Wytwarzanie

Wojciech Myślecki – Prezes Zarządu Global Investment Corporation Sp. z o.o.; honorowy profesor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Ludwik Pieńkowski – Profesor AGH, ekspert KGHM

Bogdan Szymański – Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV

Janusz Wijtiwiak – Koordynator ds. innowacji Grupy LOTOS S.A.

Mariusz Witoński – Współzałożyciel i Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej

Forum Wizja Rozwoju, które odbywa się pod patronatem Premiera RP Mateusza Morawieckiego w dniach 20-21.06.2022 r. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Podczas Forum prelegenci zajmą się najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed polską gospodarką, m.in. związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem, energetyką, MEW, gospodarką morską, troską o lokalną tożsamość i rozwój społeczności lokalnych. Swoją kontynuację będzie miało Forum Kół Gospodyń Wiejskich, Kongres Srebrnej Gospodarki oraz cieszący się coraz większym zainteresowaniem Hackathon. Jest to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0