W Jeleniej Górze odbył się panel „Perspektywy rozwoju klastrów energii na obszarze Aglomeracji Jeleniogórskiej”

HomeOZEKlastry energii

W Jeleniej Górze odbył się panel „Perspektywy rozwoju klastrów energii na obszarze Aglomeracji Jeleniogórskiej”

my-portfolio

Podczas wydarzenia paneliści debatowali o perspektywie rozwoju klastrów energii w kontekście osiągnięcia zakładanej przez Europejski Zielony Ład neutralności klimatycznej, planowaniu przestrzennym i ograniczeniach związanych m. in. z możliwościami przyłączeniowymi OZE do sieci.

Wybitni eksperci w Radzie Programowej Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE
Ministerstwo Klimatu i Środowiska kontynuuje prace nad projektem zmiany ustawy odległościowej (tzw. 10H)
KIKE partnerem PARP podczas międzynarodowych targów MIDDLE EAST ENERGY w Dubaju!

Wczoraj, 16.09.2021, w Jeleniej Górze odbyła się konferencja „Perspektywy rozwoju klastrów energii na obszarze Aglomeracji Jeleniogórskiej”. Podczas wydarzenia paneliści debatowali o perspektywie rozwoju klastrów energii w kontekście osiągnięcia zakładanej przez Europejski Zielony Ład neutralności klimatycznej, planowaniu przestrzennym i ograniczeniach związanych m. in. z możliwościami przyłączeniowymi OZE do sieci. Jednym z uczestników była Agnieszka Spirydowicz, prezes Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej Zklaster.

W dyskusji brali udział samorządowcy z terenu regionu jeleniogórskiego (Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej), prezydent miasta Jeleniej Góry, przedstawiciele gmin Leśna, Stara Kamienica i Świerzawa, a także specjaliści z Politechniki Wrocławskiej, Instytutu Rozwoju Terytorialnego z Wrocławia, Tauronu i Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej. Agnieszka Spirydowicz, reprezentująca wspomniany Zklaster, prowadziła jeden z paneli zatytułowany „Szanse i bariery rozwoju klastrów energii w kontekście ustawodawstwa polskiego i założeń Europejskiego Zielonego Ładu”. Tematyka klastrów była poruszana też przez dr inżyniera Macieja Pawłowskiego z Politechniki Wrocławskiej w czasie wystąpienia pt. „Perspektywy współpracy środowiska naukowego z klastrami energii” oraz w panelu dyskusyjnym „Klastry energii – dobre praktyki i konflikty społeczne jako czynniki powodzenia przedsięwzięcia – szanse i zagrożenia dla współpracy międzygminnej”, które prowadził burmistrz Leśnej Szymon Surmacz, będący także moderatorem całej konferencji.

Spotkanie zorganizował ZIT Aglomeracji Jeleniogórskiej i miasto Jelenia Góra.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0