We Wrocławiu odbyła się konferencja „Samowystarczalność energetyczna szansą na rozwój”

HomeOZEKlastry energii

We Wrocławiu odbyła się konferencja „Samowystarczalność energetyczna szansą na rozwój”

my-portfolio

Prezes Albert Gryszczuk w swojej prelekcji opowiadał o tworzeniu klastrów energii w aspekcie lokalnego bezpieczeństwa. Daniel Raczkiewicz, członek zarządu KIKE, poruszał temat bilansowania i rozliczenia energii elektrycznej w klastrze energii lub gminie samowystarczalnej energetycznie. Na wydarzeniu obecna była też Agnieszka Spirydowicz, członek rady programowej Izby i prezes zgorzeleckiego Zklastra.

Rekordowe przyłączenia w ZKlaster Dystrybucja – ponad 550 MW
Wybitni eksperci w Radzie Programowej Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE
Pierwszy dzień Drugiej Konferencji dla Klastrów Energii, pod egidą Krajowej Izby Klastrów Energii i Społeczności Energetycznych, za nami

Dnia 18 maja ponad 100 uczestników z całego województwa dolnośląskiego, samorządowcy, przedsiębiorcy, naukowcy, doradcy energetyczni z całej Polski i redaktorzy lokalnych mediów spotkali się we Wrocławiu, żeby rozmawiać o teoretycznych i praktycznych aspektach tworzenia klastrów energetycznych na konferencji „Samowystarczalność energetyczna szansą na rozwój”. W tym wydarzeniu nie zabrakło też, rzecz jasna, reprezentantów środowiska klastrów energii w postaci Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE.

Odnawialne źródła energii i ich znaczenie w gospodarce, spółdzielnie energetyczne i klastry energii. – m. in. o tym rozmawiali dziś samorządowcy i przedsiębiorcy z całego regionu podczas konferencji ,,Samowystarczalność energetyczna szansą na rozwój”.

 

We wrocławskiej konferencji uczestniczył m.in. Ireneusz Zyska,Wiceminister Klimatu i Środowiska, który w swoim wystąpieniu mówił o znaczeniu OZE w kontekście samowystarczalności energetycznej kraju. Prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz z kolei podsumował 30 lat działania Funduszu i najważniejsze programy, które realizowane są na obszarze województwa dolnośląskiego. Jak podkreślał prezes Kasztelowicz – ten rok jest dla Funduszu wyjątkowy, bo to rok jubileuszowy, czas podsumowań i tworzenia planów na kolejne lata wspólnej pracy Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i wrocławskiego Funduszu (WFOŚiGW).

 

Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE wystawiła bardzo silną reprezentację na wrocławską konferencję. Prezes Albert Gryszczuk w swojej prelekcji opowiadał o tworzeniu klastrów energii w aspekcie lokalnego bezpieczeństwa. Daniel Raczkiewicz, członek zarządu KIKE, poruszał temat bilansowania i rozliczenia energii elektrycznej w klastrze energii lub gminie samowystarczalnej energetycznie. Na wydarzeniu obecna była też Agnieszka Spirydowicz, członek rady programowej Izby i prezes zgorzeleckiego Zklastra.

Konferencja zorganizowana była w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0