Zklaster obecny na spotkaniu w ramach programu wymiany – exchangeEU w Weisswasser

HomeOZEKlastry energii

Zklaster obecny na spotkaniu w ramach programu wymiany – exchangeEU w Weisswasser

my-portfolio

Program wymiany - exchangeEU, stanowi inicjatywę dla regionów w UE, które muszą przeprowadzić transformację energetyczną. Projekt ten został zainicjowany w listopadzie 2021 roku i jest realizowany przez konsorcjum, którego liderem jest Guidehouse, a w skład którego wchodzą ifok, ICLEI oraz Wuppertal Institute for Climate, Environment, Energy, działające na zlecenie DG Energy.

Kolejny klaster energii powstaje pod egidą Krajowej Izby Klastrów Energii
Wszystkie projekty złożone przez ZKlaster znalazły się na liście do dofinansowania w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji
Jaka jest najlepsza data wygaszenia Turowa? – wywiad z Albertem Gryszczukiem

W dniach 13 i 14 marca odbyło się spotkanie w ramach programu wymiany – exchangeEU w Weisswasser. Ta inicjatywa zaprojektowana została dla regionów UE związanych z wydobyciem węgla. Uczestnicy mieli okazję nawiązać kontakt z innymi regionami i przedstawić swoje doświadczenia w zakresie transformacji energetycznej.

Wizyta zgromadziła uczestników z regionu Lusatia – dzięki organizacji wniosku i wydarzenia przez UNU Flores i Franziska Stölzel oraz Burmistrzami: Torstenem Pötzschem (Weisswasser) i Hendrykiem Balko (Boxberg). Obecna była też delegacja z Regionu Zgorzeleckiego, z reprezentującą miasto Zgorzelec Małgorzatą Sokołowską na czele oraz Agnieszką Spirydowicz z Zklaster, która przedstawiła swoje doświadczenie w zakresie przekształcania węglowej energii w bardziej ekologiczne źródła.

Spotkanie to miało na celu umożliwienie uczestnikom wymiany najlepszych praktyk i rozwiązań, które mogą być zastosowane w innych regionach UE, aby przyspieszyć proces transformacji energetycznej.

Program wymiany – exchangeEU, stanowi inicjatywę dla regionów w UE, które muszą przeprowadzić transformację energetyczną. Projekt ten został zainicjowany w listopadzie 2021 roku i jest realizowany przez konsorcjum, którego liderem jest Guidehouse, a w skład którego wchodzą ifok, ICLEI oraz Wuppertal Institute for Climate, Environment, Energy, działające na zlecenie DG Energy. Guidehouse to organizacja, która w imieniu funduszy sprawiedliwej transformacji opiekuje się tą wymianą.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0