Zklaster obecny na spotkaniu w ramach programu wymiany – exchangeEU w Weisswasser

HomeOZEKlastry energii

Zklaster obecny na spotkaniu w ramach programu wymiany – exchangeEU w Weisswasser

my-portfolio

Program wymiany - exchangeEU, stanowi inicjatywę dla regionów w UE, które muszą przeprowadzić transformację energetyczną. Projekt ten został zainicjowany w listopadzie 2021 roku i jest realizowany przez konsorcjum, którego liderem jest Guidehouse, a w skład którego wchodzą ifok, ICLEI oraz Wuppertal Institute for Climate, Environment, Energy, działające na zlecenie DG Energy.

Rusza cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów poświęconych klastrom energii i społecznościom energetycznym
Wpływ fotowoltaiki na rozwój gospodarczy Polski
KIKE partnerem PARP podczas międzynarodowych targów MIDDLE EAST ENERGY w Dubaju!

W dniach 13 i 14 marca odbyło się spotkanie w ramach programu wymiany – exchangeEU w Weisswasser. Ta inicjatywa zaprojektowana została dla regionów UE związanych z wydobyciem węgla. Uczestnicy mieli okazję nawiązać kontakt z innymi regionami i przedstawić swoje doświadczenia w zakresie transformacji energetycznej.

Wizyta zgromadziła uczestników z regionu Lusatia – dzięki organizacji wniosku i wydarzenia przez UNU Flores i Franziska Stölzel oraz Burmistrzami: Torstenem Pötzschem (Weisswasser) i Hendrykiem Balko (Boxberg). Obecna była też delegacja z Regionu Zgorzeleckiego, z reprezentującą miasto Zgorzelec Małgorzatą Sokołowską na czele oraz Agnieszką Spirydowicz z Zklaster, która przedstawiła swoje doświadczenie w zakresie przekształcania węglowej energii w bardziej ekologiczne źródła.

Spotkanie to miało na celu umożliwienie uczestnikom wymiany najlepszych praktyk i rozwiązań, które mogą być zastosowane w innych regionach UE, aby przyspieszyć proces transformacji energetycznej.

Program wymiany – exchangeEU, stanowi inicjatywę dla regionów w UE, które muszą przeprowadzić transformację energetyczną. Projekt ten został zainicjowany w listopadzie 2021 roku i jest realizowany przez konsorcjum, którego liderem jest Guidehouse, a w skład którego wchodzą ifok, ICLEI oraz Wuppertal Institute for Climate, Environment, Energy, działające na zlecenie DG Energy. Guidehouse to organizacja, która w imieniu funduszy sprawiedliwej transformacji opiekuje się tą wymianą.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0