Kucharska: Klastry energii – moda czy realne rozwiązanie dla Polski?

HomeOZEKlastry energii

Kucharska: Klastry energii – moda czy realne rozwiązanie dla Polski?

my-portfolio

Nazwa i pomysł klastrów energii są polskim wynalazkiem, choć podobne koncepcje funkcjonują w wielu europejskich państwach, m.in. w Niemczech czy Belgii. Rozwój klastrów, który nastąpił w Polsce w ostatnich latach, wspierany trendami w otoczeniu międzynarodowym, stawia nas w sytuacji troski o przyszłość takich podmiotów wobec wielu jeszcze ograniczeń występujących w polskich realiach.

Pilne! Petycja w sprawie Turowa – wystąpienie Agnieszki Spirydowicz przed Komisją Petycji Parlamentu Europejskiego
Polski EVAN z największym zasięgiem na świecie, na jednym ładowaniu?
„Wspólna przyszłość regionów górniczych położonych w trójstyku granic Polski, Czech i Niemiec. Gospodarka, Społeczeństwo, Środowisko” – podsumowanie debaty

biznesalert.pl

3.09.2020

Nazwa i pomysł klastrów energii są polskim wynalazkiem, choć podobne koncepcje funkcjonują w wielu europejskich państwach, m.in. w Niemczech czy Belgii. Rozwój klastrów, który nastąpił w Polsce w ostatnich latach, wspierany trendami w otoczeniu międzynarodowym, stawia nas w sytuacji troski o przyszłość takich podmiotów wobec wielu jeszcze ograniczeń występujących w polskich realiach. Pytanie, jakie należy postawić, to czy notowany obecnie rozwój klastrów to spontaniczna odpowiedź na europejskie trendy transformacji energetycznej i stanie się nigdy nieukończonym projektem na wzór elektrowni jądrowej? Czy też jest to rozwiązanie, które na trwale wpisze się krajobraz polskiej energetyki? – pisze dr Anna Kucharska, ekspert Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza.

więcej https://biznesalert.pl/klastry-energii-polska-prosument-energetyka-oze/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0