Przedstawiciele KIKE rozmawiają we Wrocławiu z Fransem Timmermansem

HomeOZEKlastry energii

Przedstawiciele KIKE rozmawiają we Wrocławiu z Fransem Timmermansem

my-portfolio

- Region zgorzelecki dzięki naszej pracy, w ścisłej współpracy z samorządami, jest zauważany przez najważniejszych decydentów, nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Spotkanie z Fransem Timmermansem jest okazją, aby porozmawiać o możliwości pozyskania środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Brak środków z FST, oznacza dla Zgorzelca i okolic, los jaki spotkał kiedyś region wałbrzyski. Musimy zrobić wszystko, żeby wsparcie dla regionu uzyskać – komentuje Agnieszka Spirydowicz, prezes Klastra Zgorzeleckiego.

Kucharska: Klastry energii – moda czy realne rozwiązanie dla Polski?
W Zgorzelcu rośnie prawdziwy lider polskiej elektromobilności
Znamy Kapitułę konkursu Huawei Startup Challenge!

Dziś, we Wrocławiu, przedstawiciele Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE, biorą udział w spotkaniu z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Przy okrągłym stole dyskutują o innowacjach i rozwoju energetyki rozproszonej oraz czystych technologii na Dolnym Śląsku. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej podkreślił, że nie możemy sobie pozwolić na kontynuację czegoś, co nie ma przyszłości, czyli wydobywania węgla.

Komisja Europejska, w zeszłym roku podjęła decyzję: regionowi turoszowskiemu nie należą się środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Tym samym wszystko wskazywało na to, że zgorzelczanie pozostaną sami z problemem przyszłej transformacji regionu. Przedstawiciele Komitetu Transformacji Regionu, z Agnieszką Spirydowicz i Albertem Gryszczukiem na czele, nie składają jednak broni.

Region zgorzelecki dzięki naszej pracy, w ścisłej współpracy z samorządami, jest zauważany przez najważniejszych decydentów, nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Spotkanie z Fransem Timmermansem jest okazją, aby porozmawiać o możliwości pozyskania środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Brak środków z FST, oznacza dla Zgorzelca i okolic, los jaki spotkał kiedyś region wałbrzyski. Musimy zrobić wszystko, żeby wsparcie dla regionu uzyskać – komentuje Agnieszka Spirydowicz, prezes Klastra Zgorzeleckiego.

Frans Timmermans spotkał się z przedstawicielami lokalnych władz i przedsiębiorstw, by omówić również działania dotyczące klimatu, badań i innowacji. Dzięki uprzejmości spółki Saule Technologies wszyscy mogą wziąć udział w rozmowach przy okrągłym stole. Spotkanie jest moderowane przez dr Tomasz Rożka.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0