Zgorzelecki Zklaster reprezentował Polskę na konferencji w Macedonii Północnej

HomeOZEKlastry energii

Zgorzelecki Zklaster reprezentował Polskę na konferencji w Macedonii Północnej

my-portfolio

Wypada zaznaczyć, że Polska, w sprawach odnawialnych źródeł energii, z pozycji naśladowcy powoli przechodzi na miejsce lidera, z którego inne kraje zaczynają brać przykład.

OZE vs. OSD – czyli jak przyłączyć więcej źródeł odnawialnych?
Silna reprezentacja klastrów energii na konferencji w Zgorzelcu
V edycja Forum Wizja Rozwoju – 2. dzień

Dnia 17 listopada odbyła się konferencja „Plan działania na rzecz sprawiedliwej transformacji energetycznej: zastępowanie węgla odnawialnymi źródłami energii i magazynowaniem oraz implikacje dla bezpieczeństwa energetycznego i miejsc pracy” zorganizowana przez Planet i EC w Skopje w Macedonii Północnej. Oprócz przedstawicieli kraju gospodarza obecni na tym wydarzeniu byli też reprezentanci Grecji, nie zabrakło też polskiej delegacji w postaci Agnieszki Spirydowicz, prezes Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej.

W czasie macedońskiej konferencji „Plan działania na rzecz sprawiedliwej transformacji energetycznej: zastępowanie węgla odnawialnymi źródłami energii i magazynowaniem oraz implikacje dla bezpieczeństwa energetycznego i miejsc pracy” odbyły się kilka paneli tematycznych. Poruszane były kwestie sukcesu sprawiedliwej transformacji w Grecji czy też macedońskich perspektyw na użycie odnawialnych źródeł energii (z akcentem na energię wodorową). Agnieszka Spirydowicz, prezes Zklastra, dzieliła się doświadczeniami z Polski podczas prezentacji „Lokalne zaangażowanie w sprawiedliwą transformację na przykładzie Dolnego Śląska”.

Wypada zaznaczyć, że Polska, w sprawach odnawialnych źródeł energii, z pozycji naśladowcy powoli przechodzi na miejsce lidera, z którego inne kraje zaczynają brać przykład. Czego dowodem może być właśnie ta konferencja.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0