Wśród znamienitych gości wydarzenia warto podkreślić obecność Ireneusza Zyski – Wiceministra Klimatu i Środowiska, Pełnomocnika Rządu ds. OZE – który przybliży zebranym rolę energetyki rozproszonej w polskiej transformacji energetycznej. Nie zabraknie też przedstawicieli środowiska klastrów energii, których reprezentował będzie między innymi Albert Gryszczuk, prezes Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE.
W najbliższy poniedziałek 9 maja w Klubie Studio na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Forum Energetyki Rozproszonej.
Debata w trakcie IV Forum będzie koncentrować się na najistotniejszych aspektach lokalnego wymiaru transformacji energetycznej w Polsce oraz miejscu energetyki rozproszonej, zwłaszcza lokalnych inicjatyw energetycznych, w dokumentach strategicznych i programowych. W ramach Forum przewidywana jest prezentacja założeń projektu Strategii rozwoju energetyki rozproszonej w Polsce oraz dyskusja nad nimi w gronie kluczowych interesariuszy. Wśród znamienitych gości wydarzenia warto podkreślić obecność Ireneusza Zyski – Wiceministra Klimatu i Środowiska, Pełnomocnika Rządu ds. OZE – który przybliży zebranym rolę energetyki rozproszonej w polskiej transformacji energetycznej. Nie zabraknie też przedstawicieli środowiska klastrów energii, których reprezentował będzie między innymi Albert Gryszczuk, prezes Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE.
Prelegentami i uczestnikami debat w ramach IV Forum będą zarówno politycy odpowiedzialni za transformację energetyczną, jak i liderzy lokalnych inicjatyw energetycznych, przedsiębiorcy, reprezentanci izb gospodarczych, spółek energetycznych, środowisk naukowych oraz administracji centralnej i samorządowej.
Forum będzie transmitowane na kanale YouTube projektu KlastER, wirtualni uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prelegentom poprzez czat.
Program wydarzenia dostępny jest pod tym adresem.
Organizatorami IV Forum Energetyki Rozproszonej są członkowie konsorcjum MENAG realizującego projekt „Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER)”: Akademia Górniczo-Hutnicza, Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Projekt KlastER jest realizowany na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych GOSPOSTRATEG. Wśród celów projektu znajdują się m.in. wypracowanie strategii rozwoju klastrów energii w Polsce, utworzenie Sieci Kompetencji ds. Energetyki Rozproszonej jako szerokiej platformy współpracy wszystkich interesariuszy, wypracowanie i wdrożenie rozwiązań wspierających zarządzanie w klastrach energii, a także działalność popularyzatorska i edukacyjna.
COMMENTS